Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Виховна робота

Дата: 6 березня 2018 о 11:20, Оновлено 22 березня 2018 о 22:44
    Становлення української державності, інтеграція у європейське і світове співтовариство, відмова від тоталітарних методів  управління державою і побудова громадянського суспільства передбачають орієнтацію на людину, яка здатна працювати на процес державотворення, на становлення народу України як політичної нації. Стрижнем цієї системи виховання в Україні є національна ідея, спрямована на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави.
  Виховна робота в школі спрямована на реалізацію законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243.
З метою реалізації Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, створення організаційних і методичних умов, що забезпечують інтенсифікацію виховної діяльності, оновленню виховних технологій на основі вітчизняних традицій та сучасного світового досвіду, забезпеченню цілісності та різноманітності виховного процесу, гармонізації сімейного й суспільного виховання, плану роботи навчального закладу, з метою проведення корекційно-розвивальної роботи з дітьми, залучення кожного учня (вихованця) до участі в різних сферах діяльності на основі його нахилів та здібностей, організації змістовного позаурочного дозвілля в навчальному закладі виховна робота спрямована на:
- духовний розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій, етики, культури, прав і обов’язків громадянина України, утвердження почуттів причетності до кращих надбань світової цивілізації;
- розвиток дитячо-юнацького туризму і краєзнавства;
- підтримку екскурсійної, туристсько-краєзнавчої та пошукової роботи, що проводиться профільними туристсько-краєзнавчими установами;
- ознайомлення та вивчення звичаїв, обрядів, традицій українського народу;
- формування в учнів навичок культури здоров’я, безпечної поведінки;
- підвищення рівня інформованості учнів (вихованців) з питань профілактики тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії, профілактики ВІЛ/ СНІДу;
- профілактику поширення ксенофобських і расистських проявів серед дітей і учнівської молоді; випадків фізичного і психічного насильства;
- попередження торгівлі людьми, всіх форм експлуатації, втягнення у злочинну діяльність;
- подолання злочинності та правопорушень серед неповнолітніх.
Виховна робота в школі має чіткий та цілеспрямований характер, що дає можливість здійснювати плідну діяльність в наступних напрямках: громадянське виховання, робота з обдарованими учнями, розвиток творчої особистості, соціальний захист дітей, формування навичок здорового способу життя, робота з батьками, робота з дітьми девіантної поведінки, робота з профілактики дитячого травматизму, робота з попередження правопорушень. Протягом року питання виховної роботи розглядались на нарадах при директорі: про аналіз організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей; про результати працевлаштування випускників 9-11 класів; про проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку та дітей пільгових категорій; про результати проведення громадського огляду умов утримання, виховання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального захисту дітей пільгових категорій, про результати проведення запланованих місячників, про стан відвідування учнями школи.; про результати рейдів “Урок”, «Канікули»; про виконання Закону України “Про освіту”; про організацію харчування учнів; про виконання заходів щодо запобігання дорожньо-транспортного травматизму учнів; про аналіз охоплення учнів гуртковою роботою; про підсумки роботи школи щодо профілактики правопорушень серед підлітків; про аналіз дитячого травматизму; про аналіз відвідування, рівня захворюваності учнів та попередження росту простудних захворювань; про стан роботи з дітьми пільгових категорій; про удосконалення профорієнтаційної роботи з учнями.            
В основу планування виховної роботи як класними керівниками, так і адміністрацією школи (заступником директора з виховної роботи                  Гаврилів М..М., педагогом – організатором Сливкою Н.Б.) покладено духовний розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій, оволодіння народною мораллю, етикою, культурою, правами і обов’язками громадянина України.
Проводячи загальношкільні і класні заходи, учнів постійно заохочують до участі в організації і проведенні масових і групових форм роботи: бесід, ранків, уроків Пам’яті історії рідного краю, ігор-мандрівок, вікторин, конкурсів, свят, екскурсій, прогулянок, широко використовується зібраний краєзнавчий матеріал. Класні керівники велику увагу приділяють збереженню пам’яті роду, вивченню рідного краю. Вподовж навчального року проведені традиційні заходи, а саме: День знань, День вчителя,  « Покрови свято й славний день УПА», Година – реквієм « Такого ще земля не знала», « Знати свої права – творити майбутнє», Андріївські вечорниці, День Святого Миколая, захід до річниці Революції Гідності, » Тут кувалась наша воля» (до Дня пам’яті героїв Крут), захід « Небесна Сотня. Воїни світла», до дня народження Лесі Українки « На шлях я вийшла ранньою весною…» , « Писанка – символ Великодня», « Ми – діти Землі» ,Перше Причастя ,                        « Прощавай, букварику», свято прощання з початковою школою, Останній дзвоник.
        З метою формування у дітей поваги до Конституції України впродовж навчального року проведено бесіди: «Конституція-основний закон», «Громадянином бути зобов’язаний» , «Що означає бути патріотом України?».
Одним із основних розділів є превентивне виховання. Превентивне виховання – це складова виховання учнівської молоді та система профілактичних дій педагогів, спрямованих на запобігання асоціальної поведінки підлітків. І батьки, і учні детально ознайомилися з положенням Конвенції про права дитини, на батьківських зборах пройшло обговорення статей. Організовано зустрічі школярів із працівниками кримінальної міліції у справах неповнолітніх .У ході зустрічі діти одержали цікаві, змістовні та повчальні відповіді на запитання, які їх хвилювали.
Робота з правового виховання проводиться у двох напрямках: просвітницькому та профілактичному. Доброю традицією стало проведення місячника «Закон і ми» та проведення Тижнів правових знань. Не залишаються поза увагою діти, які складають так звану групу ризику. З ними постійно працює психолог . З підлітками постійно працює діюча Рада профілактики.
У напрямку родинно-сімейного виховання робота спрямована на пошук максимальної взаємодії між батьками та вчителями. На години спілкування запрошуються батьки, де вони розповідають про свою професію, власні захоплення. Готуючись до таких уроків, учні ретельно вивчають свій родовід. Доброю традицією стало проведення годин спілкування: «Традиції моєї сім’ї», «Шануймо батьків своїх», «Тепло рідного дому» .
Екологічне виховання в школі проводиться під час уроків біології та в позакласній роботі. Учні висловлюють своє ставлення до природи, до навколишнього середовища в творах-роздумах «Ялинка у нашому будинку, чи можна її замінити?», «Рослинний світ нашої планети». Школярі взяли участь у районному конкурсі « Замість ялинки – букет»,де здобули призові місця. 
Проводяться заходи з військово-патріотичного виховання. Це – Уроки мужності, участь у військово-спортивних змаганнях. Щорічно учні являються учасниками акцій: «Милосердя», «Пам’ять». « Лист солдатам»..
З метою забезпечення ефективного впливу на підлітків ,схильних до правопорушень, були залучені класні керівники, батьки, адміністрація. Класні керівники відвідують учнів вдома, проводять з ними бесіди, залучають їх до позакласної роботи, участі в роботі гуртків. Проводиться індивідуальна робота з учнями та їх батьками з питань профілактики правопорушень та виконання закону України «Про загальну середню освіту»; заслуховувалися звіти й інформації з цих питань на педрадах, засіданнях МО класних керівників. Проводяться засідання Ради школи, де розглядаються питання порушень правил поведінки та пропусків навчальних занять учнями школи без поважної причини. 
Велика увага приділяється морально-етичному вихованню. На годинах спілкування проводиться робота щодо ознайомлення учнів з родинною та батьківською педагогікою, вихованню поваги до батька, матері, бабусі, дідуся, свого роду. Майже кожен учень початкових класів за допомогою своїх батьків веде генеалогічне дерево своєї родини. 
Чільне місце займає і художньо-естетичне виховання. Кожного року вокальний ансамбль                         « Оберіг»( керівник Л. П. Данилишин)  є переможцем в районних та обласних  оглядах-конкурсах «Сурми звитяги», « І слово, і пісня, Матусю, Тобі», фестивалях-конкурсах « Різдвяна радість» та «Великодні передзвони».
 На уроках образотворчого мистецтва виховуються естетичні ідеали, учні навчаються спостережливості, милуванню природою, рослинами, тваринами. Роботи, виконані учнями, демонструються на шкільних, районних та обласних конкурсах малюнків. Учні школи були лауреатами обласного та призерами районного огляду малюнків «Податки очима дітей», районного конкурсу, присвяченого річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.
Однією з важливих ділянок у виховній роботі є трудове виховання шкільної молоді. На уроках і в позаурочний час учителі школи зосереджують зусилля на вихованні у дітей умілого господаря, який володіє відповідними навиками та вміннями, професійною майстерністю на основі сучасних знань про ринкову економіку.
В процесі викладання загальноосвітніх предметів, трудового навчання, позакласної і позашкільної роботи забезпечується підвищення ефективності профорієнтаційної роботи шляхом проведення бесід, лекцій, екскурсій, вікторин, КВК. Учні школи є призерами  районного та обласного конкурсу                          « Природа і фантазія».
На виконання цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації» в школі проводяться шкільні спартакіади з різних видів спорту: міні-футболу, шахів, шашок, настільного тенісу. Команда школи щорічно являється учасниками районної Спартакіади школярів, за підсумками якої входить в десятку кращих шкіл району (з окремих видів спорту: баскетболу (хлопці, дівчата), настільного тенісу, міні-футболу, «Козацькі забави», змагань з міні-футболу серед дівчат та хлопців, «Веселі старти» тощо).
У школі створено банк даних на дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, неблагополучних сімей, багатодітних, малозабезпечених, дітей-інвалідів. Цей список постійно коригується. Учні вказаних категорій забезпечені пільговим харчуванням, влітку охоплені оздоровленням в пришкільному таборі відпочинку.
З метою пропаганди здорового способу життя запроваджено профілактичні програми та акції «Антинаркоманія», «АнтиСНІД», «Життя без куріння», «Тверезість». Випускаються стіннівки, проводяться конкурси плакатів названої тематики. Класні керівники провели бесіди різної тематики: «Куріння та здоров’я дітей», «Нікотинова залежність», «Наркотики – спробувати чи ні?», «Звідки беруться наркомани?», «Наркотики і хвороби». Також проводиться профілактична робота з батьками та індивідуальні бесіди з учнями, схильних до девіантної поведінки З метою профілактики дитячого травматизму, основним напрямком якого є формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів, проводяться години спілкування. Установлені єдині виховні години з єдиною тематикою з питань техніки безпеки з 1 по 11 клас.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.